Modne miejsca na Sylwestra

planowanie sylwestraNoc Sylwestrowa to wyjątkowa i niepowtarzalna noc w roku. Żegnamy stare sprawy i z nadzieją na lepsze jutro witamy Nowy Rok. Stare porzekadło mówi, iż jaki Sylwester taki cały Nowy Rok. Warto spędzić tę ostatnią noc Starego Roku, bawiąc się i pijąc szampana wraz z wybiciem północy. Najczęściej wybieramy eleganckie bale sylwestrowe w restauracji lub hotelu.

Na takim balu sylwestrowym spędzamy wieczór na parkiecie, tańcząc do muzyki granej na żywo, jedząc smaczne, ciepłe potrawy, pijąc szampana i odliczając czas do północy. W każdym większym i średnim mieście znajdziemy szeroką ofertę balów sylwestrowych w restauracjach, hotelach i klubach. Warto wiedzieć, że im bardziej eleganckie miejsce, tym bal sylwestrowy jest droższy.

Młodsi, w szczególności studenci, wybierają imprezę sylwestrową w klubie. Zazwyczaj zabawa sylwestrowa nie ogranicza się do tańców na parkiecie i picia trunków i szampana. Organizatorzy dbają o odpowiedni klimat imprezy i jej urozmaicenie.

Bardzo popularne są imprezy sylwestrowe o określonym motywie – np. w stylu latynoskim, hiszpańskim, filmowym, hollywoodzkim, japońskim itp. Wówczas goście muszą ubrać się odpowiednio do klimatu imprezy, wystrój miejsca także dostosowany jest do motywu przewodniego i oczywiście DJ puszcza odpowiednią muzykę. Szalenie modne i popularne są imprezy w stylu lat 20-tych i 30-tych lub 60-tych, 70-tych i 80-tych. Restauracje i kluby organizują takie sylwestrowe imprezy w dawnym, PRL-owskim stylu. Ich ogromna popularność wynika chyba z „mody na PRL” – młodzi ludzie, nie żyjący w tamtych latach, dzięki filmom, zdjęciom, muzyce i opowieściom rodziców poznają tamten odmienny od współczesnego świat i próbują przenieść się do niego w czasie takiej właśnie sylwestrowej prywatki w dawnym stylu.

Sylwester w klimacie lat 20. i 30. wymaga odpowiedniej muzyki – stare, przedwojenne tanga są odtwarzane w oryginalnym brzmieniu albo DJ miksuje je i prezentuje w nowocześniejszej wersji. Oczywiście impreza sylwestrowa w stylu lat 20. to odpowiednie stroje – damskie suknie o prostym fasonie z obniżoną talią, długie żakiety, opaski lub turbany na głowie, a panowie powinni mieć na głowie melonik, w ręku cygaro, a na nosie binokle.

Organizatorzy balu sylwestrowego w dawnym stylu dbają również o odpowiedni wystrój miejsca – gramofony, stare duże radia, plakaty ówczesnych gwiazd muzyki i filmów itd.Taką prywatkę sylwestrową w stylu lat 60. lub 70. z powodzeniem można zrobić w domu i zaprosić na nią znajomych i przyjaciół. Oczywiście obowiązywać będą stroje z epoki, wynalezione w szafach lub second-handach, odpowiednia dekoracja mieszkania – adapter, stary telewizor, szklanki koniecznie w metalowych koszyczkach, słomianki, plakaty zespołów z tamtych czasów itp. Warto poprosić zaproszonych gości, by pożyczyli na ten jeden wieczór rekwizyty i przedmioty z dawnych lat. Wówczas zabawa sylwestrowa na pewno będzie udana.

(Visited 54 times, 1 visits today)