Śmieszne wróżby na Nowy Rok

przepowiednie noworoczneWszyscy zastanawiamy się co przyniesie nam Nowy Rok. Nie zawsze udaje się zrealizować noworoczne postanowienia, ponieważ trudno w nich wytrwać a czasami los stawia na naszej drodze wiele przeciwności. Życzymy sobie noworocznie by następnych 365 dni było dla nas łaskawych, żeby udało się zrealizować plany i przeżyć je do kolejnego Sylwestra w spokoju, radości i szczęściu.

Teksty powinszowań mają rozmaitą postać; korzystamy z rymowanych życzeń na Sylwestra, które zdecydowanie najbardziej lubią ci którzy wysyłają życzenia sms-em. Formalne życzenia biznesowe to propozycja typowo dla firm. Nie kładzie się w takich tekstach nacisku na rymy a na elegancką formę.

Klasyczne życzenia sylwestrowe muszą być dopasowane do pracy wykonywanej przez adresata i jego wieku. Niezależnie od tego czego zapragniemy sobie wzajemnie życzyć, Nowy Rok to okres wróżenia. Przewidywania co do tego jak będzie on wyglądał interesują wszystkich nas. Chcemy by się nam dobrze powodziło, pragniemy już na starcie wiedzieć co nas czeka a jak inaczej można się tego dowiedzieć jak nie z rozmaitych wróżb? Choć jest to tylko zabawa i większość noworocznych wróżb jest bardzo śmiesznych, dla rozrywki można się zabawić. Niektórzy wręcz uważają, że to co przyniesie im wróżba staje się wielce prawdopodobnym, toteż chcą wiedzieć więcej by ustrzec się przed nieprzewidzianymi zdarzeniami.

Jakie wróżby są najpopularniejsze?

Pierwsza z nich mówi o tym, aby wszystkie sprawy niezamknięte udało się doprowadzić do skutku przed końcem roku. Jeśli nie uda się tego zrobić, jest to zła wróżba na Nowy Rok. Najlepiej swe zamierzenia spisać na kartce i po kolei je realizować a w Sylwestra symbolicznie ją spalić na znak gotowości wejścia w Nowy Rok bez starych problemów.
W Sylwestra powinien panować dobrobyt w domach. Nie może brakować jedzenia jak i pieniędzy by cały następny rok tak obfity.
Trzecia z wróżb sugeruje, że kilka ziaren maku w butach, w których udamy się na zabawę sylwestrową, zapewni nam powodzenie u płci przeciwnej w Nowym Roku.
Odpędzanie nieszczęść to typowa praktyka wróżebna. Noworoczne wróżby zapewniające nam spokojność w kolejnych miesiącach zalecają by tuż po godzinie 00:00 gospodarz domu otworzył drzwi mieszkania. W ten sposób wypuści stary rok i jednocześnie wpuści nowy. Ze starym odejdą problemy, wraz z nowym nadzieje na szczęście w tymże domostwie.

(Visited 1 130 times, 1 visits today)