Przepis na odżywkę z olejku rycynowego

naryralne kosmetyki do włosówZarówno kobiety, jak i mężczyźni starają się odpowiednio dbać o swoje włosy. Natomiast szczególnie panie coraz chętniej stosują naturalne kosmetyki, które można sporządzić samodzielnie w domu. Robią więc szampony z mydlnicy, pokrzywy, orzechów, aloesu, a także rozmaite odżywki do włosów. Istnieje wiele przepisów na maseczki, które pomagają radzić sobie z różnymi problemami, które dotyczą włosów. Do ich sporządzenia można stosować takie składniki jak jajka, miód, piwo, oliwę, cytrynę, drożdże, jogurt czy olejek rycynowy.

Właśnie olejek rycynowy jest jednym z najbardziej polecanych składników domowych maseczek do włosów. Pochodzi on z rośliny rącznik pospolity. Jest tłusty, gęsty i bezbarwny. Dzięki niemu włosy są lepiej odżywione, robią się mocniejsze, bardziej błyszczące, nabierają objętości, mniej się łamią i rozdwajają oraz lepiej się je rozczesuje. W związku z tym z olejku rycynowego powstają bardzo skuteczne odżywki do włosów suchych, zniszczonych i łamliwych. Można też po prostu zamaczać rozdwojone końcówki włosów w podgrzanym olejku. Natomiast jeśli robi się maseczkę z niego, to warto zastosować połączenie z żółtkami jaj lub cytryną, albo oboma tymi produktami.

Odżywka z olejku rycynowego i żółtka

Składniki:

– 5 łyżek oleju rycynowego

– 2 jaja (żółtka)

Sposób przygotowania: olejek i żółtka mieszamy mikserem. Nakładamy maseczkę na włosy na 20 minut i po tym czasie spłukujemy.

Odżywka z olejku rycynowego i cytryny

Składniki:

– łyżka olejku rycynowego

– cytryna

Sposób przygotowania: olejek podgrzewamy i łączymy z sokiem z cytryny. Maseczkę trzeba rozprowadzić po włosach i wmasować w skórę głowy. Owijamy włosy folią i ręcznikiem i zostawiamy na głowie na pół godziny.

Odżywka z olejku rycynowego, żółtka i cytryny

Składniki:

– kilka łyżek olejku rycynowego

– jajo (żółtko)

– ½ cytryny

Sposób przygotowania: łączymy olejek, żółtko i sok z cytryny. Wszystko podgrzewamy i nakładamy na włosy. Owijamy je folią i ręcznikiem. Maseczka może pozostać na włosach nawet kilka gidze. Potem ją zmywamy i myjemy głowę.

Odżywka z olejku rycynowego, oliwy i żółtka

Składniki:

– łyżka olejku rycynowego

– łyżka oliwy z oliwek

– jajo (żółtko)

 Sposób przygotowania: mieszamy wszystkie składniki, podgrzewamy i nakładamy na włosy, które owijamy je folią i ręcznikiem. Podczas płukania włosów można dodać do wody cytrynę, ale należy pamiętać, że rozjaśnia ona włosy. Jest to też odpowiednia maseczka do włosów cienkich i wypadających. Podobnie zresztą jak inne opisane powyżej. Z używaniem olejku rycynowego należy natomiast uważać, jeśli ktoś ma przetłuszczające się włosy.

(Visited 537 times, 18 visits today)