Jak się ubrać na wesele jako gość?

krótkie weselne sukienkiWesele to wyjątkowa okazja przede wszystkim dla państwa młodych. Jednak również każdy z zaproszonych na nie gości chce jak najlepiej wyglądać. Szczególnie dotyczy to pań. Szukają więc dla siebie modnej, ładnej i oryginalnej kreacji. Najczęściej jest to sukienka, która zresztą powinna łączyć w sobie lekkość ubrań letnich oraz czar sukni wieczorowych. Wiele zależy oczywiście od figury oraz wieku kobiety. Poza tym na pewno szczególną uwagę na swoje kreacje powinny zwrócić świadkowa oraz mamy państwa młodych. Są to osoby, które cały czas są w pobliżu młodej pary.

Sukienka świadkowej powinna być niezwykle elegancka i oryginalna, ale jednocześnie nie powinna przyciągać uwagi gości bardziej niż suknia panny młodej. Na pewno dobrym pomysłem jest to, aby obie panie wiedziały w czym wystąpią na ślubie i na weselu. Wówczas suknie mogą być w podobnej stylizacji, na przykład długie i zachwycające, albo krótkie i bardziej nowoczesne. Z kolei jeśli chodzi o kreacje dla mam młodej pary to powinny być dobrane przede wszystkim tak, żeby one dobrze się w nich czuły. W końcu dzień, w którym własne dziecko bierze ślub to prawdziwe święto. Niektóre mamy najchętniej ubierają garsonki w stonowanych kolorach, ale z pewnością warto pomyśleć o jakiejś ładnej sukience na tę wyjątkową okazję. Ważne, żeby była z materiału który przepuszcza powietrze, bo śluby i wesela zwykle odbywają się latem. Poza tym najlepiej unikać ciemnych kolorów  – przyciągają promienie słoneczne i nie bardzo wypada zakładać je na ślub.

Co roku pewne fasony sukienek są uważane za szczególnie modne i odpowiednie na wesele w dobrym stylu. Obecnie na pewno można postawić na sukienki asymetryczne. Najczęściej odsłaniają jedno ramię oraz mają skośny dół. Ich długość może być różna. Natomiast jeśli chodzi o weselne sukienki bombki, tulipany czy tuby najlepiej prezentują się, kiedy sięgają przed kolana. Wszystkie te fasony są również w tej chwili na topie. Warto jednak pamiętać, że najlepiej wyglądają w nich szczupłe osoby. Tego typu sukienki wybierają najczęściej młode kobiety oraz dziewczęta. Najzabawniej prezentują się sukienki bombki, które łącza w sobie swobodę i elegancję. Ostatnio coraz więcej kobiet docenia ich niebanalny wygląd, ale w nieco zmienionej i mniejszej wersji mogą w nich chodzić także dziewczynki. Natomiast oprócz ciekawego fasonu sukienka na wesele może wyróżniać się także kolorem. Zwykle można zaobserwować, że młodsze osoby wybierają bardziej żywe i zdecydowane kolory, a starsze raczej spokojne. Jednak każda kobieta powinna poczuć w sobie niesamowitą moc i przypływ energii, jeśli założy suknię w czerwonym kolorze. Niektórzy zastanawiają się czy wypada przychodzić w takiej kreacji na ślub czy wesele, jednak jeśli jest ona ładna i gustowna to jak najbardziej.

(Visited 335 times, 1 visits today)