Ręcznie malowane meble w pokoju dziecka?

kolorowe mebeli dla dzieckaDzieci i młodzież to bardzo wymagające osoby. Zawsze powiedzą prawdę, wymagają najwyższej uwagi i odpowiedniego sprzętu, głównie po to, aby nie zagrażało im niebezpieczeństwo. W zależności od wieku, dziecko samo powinno decydować o wyglądzie swojego małego lokum. Jeśli w jednym pokoju mieszka rodzeństwo, oboje powinni mieć coś do powiedzenia w kwestii mebli, zwłaszcza jeśli mają już naście lat.

Najmłodszym najlepiej sprezentować stół lub stolik na zabawę, malowanie, rysowanie czy kolorowanie. Do tego można dopasować odpowiednie krzesło, które będzie odpowiadało wzrostowi naszej pociechy. Do pokoju małego dziecka będzie też się nadawać niewielka komoda z szufladami na zabawki, książeczki i kolorowanki. Antyki czy meble francuskie raczej nie będą odpowiednie do pokoju dla dziecka. Meble rzeźbione to również niezbyt dobry pomysł, są one dość ciężkie i masywne, więc mogą stanowić zagrożenie dla najmłodszych.

Z kolei meble malowane na pewno rozświetlą pokój dziecka i nadadzą mu ładnego wyglądu. Meble malowane są eleganckie i odpowiednio ustylizowane będą się świetnie nadawać dla dziecka. Można znaleźć ciekawe meble pomalowane we wzory, które przypadną do gustu wielu dzieciom.

Styl skandynawski to wiele sprzeczności. Z jednej strony oferuje małe stoliki w sam raz dla dzieci, podobnie z komodami, które są lekkie i praktyczne, ale już krzesło w stylu skandynawskim już niekoniecznie będzie dobrze służyć kilkuletniemu dziecku. W tym wieku dziecko powinno siedzieć na stabilnym krześle, które zapewni mu komfort i nie spowoduje problemów z kręgosłupem. Najlepsze będzie krzesło drewniane lub metalowe. Meble skandynawskie sprawdzą się za to u starszych dzieci, nastolatków, które chcę mieć nowoczesny, oryginalny i elegancki pokój, do którego z chęcią będą mogły zapraszać przyjaciół.

Jeśli nastolatek interesuje się historią i ceni sobie tego typu przedmioty, warto rozważyć kupno antyku lub mebli francuskich, zwłaszcza jeśli wiemy, że będzie o to dbać. Biurko antyczne, sekretarzyk będą świetnie wyglądać z tradycyjną komodą lub stołem i krzesłami w stylu francuskim. Z jednej strony będzie to stylowy pokój nastolatka, ale z drugiej pokój z duszą. Tego typu meble przypadną do gustu młodym ludziom, którzy interesują się sztuką, piszą wiersze, lubią czytać, docenią wtedy wartość historyczną mebli artystycznych.

Oprócz rodzaju mebli w pokoju dziecka, równie ważne jest zapewnienie dziecku wygody, tak, aby mogło swobodnie uczyć się i rozwijać. Komfortowe i funkcjonalne meble z pewnością mu w tym pomogą.

(Visited 1 730 times, 1 visits today)