Najpopularniejsze potrawy azjatyckie

pyszna orientalna kuchniaCo sprawia, że orientalne posiłki cieszą się w Europie coraz większą popularnością? Z pewnością na ich korzyść działa spora swoboda, z jaką są wykonywane. Ogromny bukiet aromatycznych przypraw potrafi bowiem zmienić najprostsze danie w kulinarny majstersztyk.

Proponujemy Państwu szereg prostych i szybkich przepisów zainspirowanych kuchnią Indii i Tajlandii. Znajdą wśród nich Państwo nowe pomysły na kurczaka, ryby czy owoce morza. Co więcej, dowiedzą się Państwo jakim sosem czy marynatą ubarwić codzienny, powszedni obiad lub rodzinną uroczystość. Dzięki szerokiemu opisowi indyjskich przypraw przybliżymy Państwu specyfikę wschodnich gustów kulinarnych. Oczywiste bowiem jest, że każdy znajdzie w  kuchni indyjskiej coś dla siebie bez względu na to, czy jest wegetarianinem czy „mięsożerca”.

Na stronie znajdą też Państwo opisy i pomysły na przygotowanie aromatycznych, rozgrzewających i relaksujących naparów, z zastosowaniem orientalnych ziół i przypraw oraz przepis na tradycyjne indyjskie danie – potrawę tanduri.

Jeśli zaś wybierają się państwo do Indii na wymarzony urlop – warto zapoznać się z regionalnymi smakołykami po to, by wiedzieć co wybrać.
Niewątpliwie, kuchnia tajska  i indyjska to ogrom doznań tak smakowych, jak i zapachowych. Dlatego też serdecznie zapraszamy do indywidualnych eksperymentów gastronomicznych!

(Visited 123 times, 1 visits today)