Koktajlowe sukienki w dużych rozmiarach

stroje xxl na weseleWśród wielu strojów dla kobiet, sukienka zajmuje szczególne miejsce. Odpowiednio dobrane do rodzaju figury, dodają kobiecie elegancji, seksapilu, pewności siebie, uroku i czaru.

I choć zwolenniczek sukienek jest niemal tyle, co przeciwniczek, to jednak każdy przyzna, że to właśnie takie kreacje są najbardziej kobiece. W końcu na wszystkie ważniejsze uroczystości w życiu kobiety, odpowiednim strojem jest właśnie sukienka, czy to na Pierwszą Komunię, czy na ślub. Nie powinny stronić od nich zarówno kobiety smukłe, jak i puszyste, wysokie, jak i niskie, młode, jak i starsze, bo każda z nich, jeśli tylko wybierze fason odpowiedni dla swojej figury, będzie prezentować się zjawiskowo. Szczególnie ważne jest to w przypadku kobiet puszystych, gdyż odpowiednio dobrany fason sukienki do rodzaju figury może odjąć kilka kilogramów lub odwrócić uwagę od niedoskonałych partii.

Jedną z bardziej eleganckich kreacji są sukienki koktajlowe. Sukienki określane tym mianem zyskały swoją popularność po II wojnie światowej i cyklicznie pojawiają się na wybiegach. Sukienka koktajlowa jest skromniejszą wersją sukienki wieczorowej, którą można założyć zarówno na wesele, przyjęcie lub bankiet. Podobnie jak klasyczna mała czarna, jest kreacją uniwersalną, gdyż jest odpowiednia na każdą okazję, zarówno oficjalne przyjęcie jak i na nieco mniej formalne spotkania. Co prawda nie jest tak elegancka, jak sukienka balowa na sylwestra, jednak nie można jej porównywać ze sukienkami codziennymi lub do pracy.

Po sukienki koktajlowe mogą sięgać Panie noszące wszystkie rozmiary. W przypadku wieczorowych sukienek dla puszystych kobiet, szczególnie dużą wagę trzeba przywiązać do wyboru fasonu sukienki odpowiedniego do figury.

Jak każda elegancka kreacja, także ta, by dobrze prezentowała się na każdej kobiecie, nie może być ani zbyt luźna, jak to jest dopuszczalne w przypadku letnich sukienek dla puszystych, jak również zbyt krótka i dopasowana. W obu przypadkach, takie niedopasowanie sprawi, że nawet w tak eleganckiej kreacji Panie będą wyglądały nieciekawie.

Wybierając koktajlową sukienkę w większym rozmiarze, najlepiej jest sięgnąć po fason wyszczuplający, odpowiedni do typu figury. Puszyste Panie powinny sięgać po kreacje z dekoltem w kształcie litery V, niezbyt krótkie, także w przypadku sukienek dla puszystych nastolatek, ale także nie po te „workowate”. Koktajlowe sukienki najczęściej sprawdzają się w sytuacjach, w których sukienki wieczorowe są zbyt eleganckie. Często zastępują więc balowe suknie, a także kreacje weselne.

Zdarza się także, że białe sukienki koktajlowe występują w roli kreacji ślubnych dla puszystych kobiet, które decydują się na ślub cywilny. Koktajlowa sukienka może także służyć jako bardziej elegancka wersja sukienki do pracy, na przyjęcie urządzane przez szefa.

Sukienki wieczorowe dla puszystych mogą być uszyte z różnych materiałów. Jednak kobiety pulchne powinny unikać świecących materiałów, które dodają kilogramów. Można natomiast postawić na dzianinowe sukienki z koronkowymi elementami, równie elegancki i wygodne.

(Visited 2 407 times, 1 visits today)