Jaki płaszcz dla niskiej kobiety?

elegancki płaszczykWybór odpowiedniego płaszcza uzależniony jest od różnych czynników. Na pewno trzeba wziąć pod uwagę porę roku, temperaturę, warunki pogodowe. Niezwykle ważną kwestią są indywidualne preferencje i styl osoby, która będzie chodziła w danym płaszczu. Szczególnie dużą wagę przykładają do tego panie, ale panom zwykle również zależy na tym, żeby naprawdę dobrze się czuć w nowo zakupionym płaszczu. Dochodzi jeszcze sprawa aktualnych trendów oraz oczywiście dobrania fasonu do wzrostu i typu sylwetki.

Bez względu na to czy kupuje się elegancki płaszcz z kaszmiru czy prochowiec na co dzień, warto trzymać się zasad dzięki którym figura będzie prezentowała się atrakcyjnie. Jest to wyjątkowo ważne w przypadku kobiet. Jaki w takim razie będzie najbardziej odpowiedni płaszcz dla niskiej osoby? Jeżeli jest ona jednocześnie szczupła, a więc w ogóle drobna, to najlepiej by płaszcz sięgał do kolan. Jeśli będzie dłuższy może powodować, że sylwetka zostanie optycznie skrócona. W przypadku osób niewysokich zalecane jest noszenie płaszczy w jednym kolorze. Jeżeli buty i rajstopy będą również w podobnych barwach, to doda to kobiecie wizualnie kilku centymetrów. Oczywiście warto zakładać obuwie na wysokim obcasie. W przypadku płaszczy z kołnierzem najbardziej odpowiedni będzie tutaj kołnierz zaokrąglony. Co natomiast z paskiem? W przypadku szczupłych pań nie ma to większego znaczenia. Mogą kierować się po prostu własnym gustem.

Osoby, które są niskie i mają nadwagę powinny wybierać płaszcze odpowiednie dla puszystych, ale pamiętać również o tym, żeby ubranie powodowało, że sylwetka wydaje się wyższa. Chociaż właściwie wiele trików, które optycznie wysmuklają figurę powoduje jednocześnie, że zostaje ona wydłużona. Niskie i puszyste panie, podobnie jak drobne, powinny wybierać płaszcze nie dłuższe niż do kolan. Jeśli kobieta ma raczej duży brzuch i szerokie uda, to najlepiej aby zrezygnowała z paska. Płaszcz nie powinien się opinać. Oczywiście nie może też być zbyt szeroki. Dobrze sprawdzają się tutaj fasony, które rozszerzają się ku dołowi, a także peleryny czy poncza. Niewskazane są duże kołnierze, najlepiej wyglądają stójki. Warto też zwrócić uwagę na to, aby guziki były drobne, a materiał ciemny, najlepiej bez wzorów, chyba że są to pionowe pasy. Płaszcz nie powinien być błyszczący. Nieco inaczej wygląda sytuacja, w przypadku kobiet, które mają figurę w typie gruszki. Mogą one podkreślić szczupłą talię paskiem, natomiast szerokie biodra maskuje się szerokim dołem modnego płaszcza. Okazuje się, że wiele szczegółów składa się na to, że sylwetka prezentuje się znacznie korzystniej. Jeśli weźmie się je pod uwagę z pewnością wpłynie to bardzo korzystnie na samopoczucie.

(Visited 479 times, 3 visits today)