Jak zrobić warkocz ze wstążką?

upięcie włosów na komunięWarkocze z roku na rok stają się coraz modniejsze. Nic w tym jednak dziwnego, gdyż tego rodzaju uczesania są niesłychanie wygodne, a przy tym uniwersalne. Jeśli szukasz więc idealnej fryzury na wieczorowe wyjście lub na spotkanie biznesowe, z całą pewnością możesz postawić na elegancki koszyczek dookoła głowy i kok z warkoczyków. Warkocze można zaplata na wiele rozmaitych sposobów. Jeśli chcemy otrzymać jeszcze bardziej efektowne uczesanie, wówczas warto sięgnąć również po oryginalne ozdoby. W tej roli świetnie będą sprawdzać się kolorowe spinki, klamry oraz wstążeczki.

Aby zrobić modny warkocz z wstążką wcale nie potrzeba posiadać specjalnych umiejętności. Wystarczy, że będziemy umieć pleść klasyczny warkocz z trzech pasm.

W ten sposób możemy zapleść warkocz luźno opadający na plecy bądź wykonać warkocza dobieranego ze wstążką. Takie uczesanie będzie stylowe oraz oryginalne, świetnie sprawdzi się chociażby na odświętne okazje. Aby zapleść warkocza ze wstążką będziemy potrzebować niezbyt grubą tasiemkę lub wstążkę. Jeśli będziemy chcieli zapleść warkocze po obu stronach głowy, wówczas tasiemka powinna być dwa razy dłuższa od długości naszych włosów. Pamiętajmy również, aby grubość wstążki dobrać do naszych włosów. Jeśli jesteśmy posiadaczkami włosów cienkich oraz delikatnych, wówczas tasiemka także powinna być cienka.

Natomiast panie o grubych, mocnych włosach mogą wykorzystać do stworzenia tej fryzury nieco grubszy kawałek wstążki. Włosy należy związać w koński ogon, a następnie tasiemkę przeciągnąć przez gumkę. Jeśli nie chcemy, aby gumka była widoczna, wówczas wstążką można owinąć frotkę. Następnie z kucyka wyodrębniamy trzy oddzielne pasma, które będziemy przeplatać ze sobą. Pasmo znajdujące się po lewej stronie krzyżujemy ze środkową częścią włosów, a następnie ze wstążką. W ten sam sposób przeplatamy pasmo prawe ze środkowym pasmem oraz z tasiemką. Warkocza ze wstążką należy zapleść do samego końca, po czym włosy związujemy gumką (nadmiar materiału można po prostu obciąć lub owinąć go wokół gumki na końcu włosów). W podobny sposób można zapleść warkocza ze wstążką, wydzielając jedynie dwa pasma włosów. Tasiemka natomiast będzie zastępowała nam trzecie pasmo w trakcie zaplatania kosmyków.

Z pomocą kolorowej wstążki można tworzyć także wiele innych uczesań z warkoczami. Pięknie w ten sposób będą prezentować się chociażby fryzury z warkoczami dla dziewczynek, którym na pewno przypadnie do gustu noszenie warkoczy z wielobarwnymi tasiemkami. Także francuz z lokami, wypuszczonymi kosmykami lub kokardkami z dodatkiem wstążeczki będzie tworzył stylowe uczesanie, idealne na wesele, komunię czy jakąkolwiek inną uroczystość rodzinną.

(Visited 1 172 times, 10 visits today)