Jak pielęgnować włosy zimą?

Zima nipielęgnacja skóry głowye jest dobrym czasem dla włosów – ukrywanych pod czapką i narażonych na wysuszone kaloryferami powietrze. Ich kondycja znacznie się osłabia, a my często nie wiemy, jak sobie z tym poradzić…

Czy trzeba rezygnować z czapki i narażać się na działania mrozu na uszach, nosie i policzkach? Zdecydowanie nie – odmrożone uszy, policzki i nos z pewnością nie dodadzą nam urody (i ze zdrowiem może być krucho…), a wręcz przeciwnie. Jakie są więc sposoby na zdrowe i piękne włosy zimą?

Pielęgnacja

Po pierwsze musimy zrezygnować z preparatów, które sprawiają, że po zdjęciu czapki nasze włosy wyglądają na przetłuszczone i oklapnięte – tak więc zapomnijmy w zimowy czas o wszystkich odżywkach bez spłukiwania i produktach do stylizacji (ponieważ to one głównie obciążają kosmyki zarówno długie, jak i krótkie włosy, włosy proste, loki i fale). Zastąpmy je produktami bogatymi w składniki odżywcze i preparatami nawilżającymi włosy (w ich składzie znaleźć powinien się m.in. aloes).

Bardzo ważne jest, żeby nie suszyć (i tak już osłabionych) włosów gorącym powietrzem. Życie jest jednak tylko życiem, więc kiedy zbliżają się skrajne sytuacje i użycie suszarki jest niezbędne, lepiej zdecydować się na zimne/chłodne powietrze i uzbroić w cierpliwość, ponieważ takie suszenie trwa znacznie dłużej od tego, podczas którego używamy fali ciepłego/gorącego powietrza.

Na kondycję włosów wpływać może również suche powietrze, dlatego bardzo ważne jest, aby zadbać o odpowiednia wilgotność pomieszczenia. W tym celu na kaloryferze można zawiesić pojemniki z wodą lub po prostu wilgotne ręczniki. Trzeba też pamiętać, żeby zimą przyjmować dużo płynów, ponieważ w ten sposób nawadniamy nasz organizm.

Szczególnie zimą powinniśmy zwracać uwagę na to co jemy, ponieważ może mieć to znaczy wpływ na wygląd naszych włosów. Zimą dietę warto jest wzbogacić o witaminy i mikroelementy znajdujące się np. w kiełkach pszenicy, kiełkach brokuł, kiełkach słonecznikach – ogólnie we wszystkich rodzajach kiełków, które są skarbnicą substancji odżywczych.

Zimą należy się włosom specjalne traktowanie, ponieważ szczególnie o tej porze roku narażone są na wiele niebezpieczeństw – dlatego cierpliwie i konsekwentnie je pielęgnujmy, a odpłacą nam się pięknym i świeżym wyglądem (nawet zaraz po zdjęciu czapki).

(Visited 30 times, 1 visits today)