Jak kupić koszulę do garnituru?

rozmiar męskiej koszuliKoszula – strój zawsze modny i praktycznie pasujący na każdą okazję. Spotkanie biznesowe, uroczysta kolacja, jubileusz rodziny czy znajomych, rozmowa o pracę czy chociażby wyjście towarzyskie – wszystkie te okazje, sprawiają że to właśnie koszula staje się nieodłącznym ich atrybutem.

Na rynku odzieżowym propozycji jakimi są klasyczne koszule, nie brakuje. Wśród licznych ich fasonów, kolorów czy wzorów znajdzie się coś zarówno dla panów jak i dla pań bo jak wiadomo koszula stała się także strojem chętnie noszonym przez kobiety.

Mimo, że projektanci starają się wychodzić naprzeciw potrzebom swoich klientów i przygotowują koszule dla każdego i na wiele różnych okazji, trzeba wiedzieć w jaki sposób dokonywać ich zakupu.

Kupując koszulę, nie możemy kierować się jedynie jej wyglądem. To, że coś jest ładne nie oznacza, że MY musimy w tym ładnie się prezentować. To naczelna zasada, obowiązująca przy zakupie każdej odzieży – a koszul w szczególności. Strój ten powinien być dopasowany przede wszystkim pod względem naszego wzrostu oraz rozmiaru naszej talii a w przypadku kobiet także rozmiaru biustu. Każda koszula posiada zawsze na opakowaniu odpowiednią numerację. Warto się z nią z bliska zapoznać, by nie przynieść do domu przysłowiowego „bubla”, który będzie nam tylko zawadzał w szafie a którego pozbędziemy się przy pierwszej lepszej okazji.

Poza tym zwróćmy uwagę na długość rękawów – nie można dopuścić by mankiety zakrywały nam całe dłonie. Nie wygląda to zbyt estetycznie. Innym ważnym kryterium wyboru modnej koszuli jest rozmiar kołnierzyka – dotyczy to przede wszystkim koszul męskich. Nie mogą oni dopuścić do tego, by podbródek nieestetycznie wylewał się poza koszulę.

Pamiętajmy – w naszej koszuli mamy czuć się wygodnie i komfortowo. Dość istotnym wyborem, powinien być też materiał z jakiego jest wykonana koszula. Otóż, najlepiej wybierać koszule bawełniane lub lniane, gdyż najlepiej przepuszczają one powietrze i nie powodują nadmiernego pocenia się. I sprawa najważniejsza, szczególnie dotycząca pań. Niektóre z nich uwielbiają stroje mocno wzorzyste. Jednakże w takich kreacjach nie będą zbyt dobrze prezentowały się panie o bardziej obfitych kształtach. Lepiej by wybrały one koszule w pionowe paski.

(Visited 58 times, 1 visits today)