Jak ciekawie upinać włosy do pracy?

kok do pracyPorozmawiajmy o fryzurkach do pracy. Jak zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej, jak zaskoczyć szefa na wieczornej konferencji, w jakiej fryzurze udać się na wieczorne, służbowe przyjęcie.

Pamiętajmy przesada nie jest tu wskazana, nie może to być przecież fryzura sylwestrowa. Musi być, jak każda inna dopasowana do owalu twarzy. Nie warto sugerować się aktualną modą, jeśli koleżanki robią balejaż, to może warto samej wystąpić w czymś innym i w ten sposób zaskoczyć.

Modne grzywki wcale nie muszą Tobie pasować. Warto zapamiętać kilka wskazówek, co do tego, jak upiąć włosy do pracy.

Poprzednie zdanie wskazuje, jakoby jedyną odpowiednią fryzurą do pracy była ta spięta, zaczesana. Oczywiście nic mylnego, bowiem równie dobrze można rozpuścić włosy, zakręcić je czy wyprostować. Wiele kobiet, zwłaszcza, te, które mają gęste włosy rano nawet nie musi układać włosów, bo fryzurka układa się sama. Jeśli chodzi o upięcia to kok można szybko zrobić samej.

Zaczesujemy włosy do tyłu z przedziałką lub bez, możemy też założyć opaskę. Opaski są teraz modne. Jeśli Twoja praca wymaga codziennego upięci włosów, jesteś sportowcem czy pracujesz w sklepie mięsnym, to pamiętaj nawet tej samej fryzurze można nadać całkiem inny wygląd, na przykład zmieniając przedziałkę z jednego boku na drugi bok, zakładając opaskę, upinając warkocz czy kręcąc włosy i spinając je spinką, klamrą.

Jeśli chodzi o rozmowy kwalifikacyjne to myślę, że nie ma co przesadzać fryzura powinna być prawie jak na co dzień, w końcu tak najlepiej jest zaprezentować się pracodawcy, jak wygląda się codziennie. Chodzi jedynie o to by włosy umyć i schludnie uczesać, nie przesadzając też z makijażem. Naturalne, rozwiane włosy lub zwykły kok, a do tego schludny kostium czy garniturek ze spódniczką lub spodniami, bez różnicy, jest doskonały. Wiedza jest najważniejsza, a sam wygląd może jedynie pomóc. A może nie jedynie?

(Visited 531 times, 1 visits today)