Pomysłowe kartki elektroniczne na święta

elektroniczne kartki wielkanocneW dobie komputerów i internetu jak najbardziej naturalne wydaje się wysyłanie ruchomych kartek internetowych na święta. Kartki wysyłane za pośrednictwem tradycyjnej poczty powoli odchodzą w niepamięć, ponieważ proces ten jest bardzo czasochłonny i wymaga dużo większego zaangażowania niż wysyłanie kartek przez Internet. W pierwszym przypadku trzeba najpierw udać się do sklepu lub na pocztę, żeby kupić odpowiednią kartkę (wybór jest zwykle ograniczony…). Następnie taką kartkę należy wypisać, nakleić na niej znaczek i wrzucić do skrzynki, skąd następnie zabierze ją listonosz. Nigdy niestety nie mamy pewności, kiedy nasza kartka dotrze do adresata… W dzisiejszym świecie, kiedy ludzie cały czas za czymś gonią i każda minuta wydaje się niezwykle cenna, wysyłanie kartek tradycyjną metodą wydaje się niezwykle czasochłonne, właśnie dlatego taką popularnością cieszą się e-kartki.

Kartki internetowe można wysyłać właściwie na każdą okazję. Najwięcej wzorów można jednak znaleźć kartek urodzinowych i kartek świątecznych (zarówno bożonarodzeniowych, jak i wielkanocnych) – to one bowiem są najczęściej wysyłane za pośrednictwem Internetu. Kartki świąteczne wysyłamy nie tylko do rodziny, ale także do przyjaciół, znajomych i wszystkich tych, którym chcemy okazać naszą sympatię. Właśnie z tego względu kartki świąteczne przybierają różne formy.

Z pewnością dominującą formą elektronicznych kartek świątecznych są kartki flashowe przedstawiające sympatyczną, często zabawną scenkę w roli głównej ze Świętym Mikołajem czy wielkanocnym króliczkiem.

W Internecie znajduje się mnóstwo stron, na których znajdują się przeróżne kartki elektroniczne. Żeby wysłać taką kartkę, nie trzeba wychodzić z domu, wystarczy posiadać jedynie dostęp do Internetu. Po wyborze wzoru kartki, wystarczy wypisać na niej życzenia i adres skrzynki e-mailowej. Jeszcze tylko elektroniczny znaczek pocztowy i można kliknąć przycisk „wyślij”.

Nasza kartka trafi do odbiorcy w mgnieniu oka, a co więcej możemy zażyczyć sobie, żeby serwis, za którego pośrednictwem wysyłamy kartkę, wysłał nam potwierdzenie nie tylko doręczenia, ale także przeczytania przez adresata wysłanej przez nas kartki! To z pewnością świetny sposób na wysyłanie życzeń, jeśli chcemy, żeby jak najszybciej trafiły do odbiorcy.

(Visited 250 times, 1 visits today)