Najmodniejsze sukienki sportowe

sportowy ubiór damskiSportowa elegancja to styl wygodny a zarazem szykowny. Któraż z kobiet nie marzy, aby takich połączeń w stylizacjach modowych było jak najwięcej. Zapewniają one swobodę i modny wygląd. Obecna moda i jej trendy szeroko rozpowszechniające się podążają ku temu. Szybkość życia sprawia, że nie zawsze mamy czas, aby się przebrać idąc na spotkanie towarzyskie zaraz po pracy. W takim układzie trzeba mieć jedną obowiązkowo, a przynajmniej dwie sukienki eleganckie, uszyte na sportowo. Mogłoby się wydawać, że te dwa trendy są całkowicie nie do połączenia, ale jak się okazuje projektanci i producenci dają radę i to z dobrym skutkiem.

Dobrze znane są nam połączenia białej bluzki koszulowej z dzianinową krótką sukienką, gdzie rolę gustownego fragmentu stanowi wyróżniający się biały kołnierzy i białe rękawy z mankietami połączone z suknią-bezrękawnikiem. Ale jest to tylko jeden przykład, jak sprytnie połączyć krój sportowy z tym wysokiej klasy. Dobrym przykładem będzie sukienka typu ogrodniczka na szelkach w kratę a do tego również bluzka koszulowa w dowolnie dobranym kolorze. Kreacja wierzchnia może mieć fason bombki będący na topie i jednocześnie bardzo kobiecy. Obuwiem idealnym do tej stylizacji będą tak szpilki jak i baleriny, bardzo lubiane przez dziewczęta i kobiety, bo bardzo wygodne.

Lubimy się nosić na sportowo, toteż kiedy trzeba założyć coś bardziej gustownego, nie każda kobieta będzie czuła się wygodnie, a wręcz odczuje skrępowanie i totalny brak swobody. Dobrze w takim układzie wybierać suknie z materiałów elastycznych, rozciągliwych, z odrobiną lycry czy strechu. Wiele takich modeli posiada seksowną koronkę, która dodaje nonszalancji i tworzy kreację łączącą w sobie szyk i niczym niezmącone wrażenie wygody.

Sprytne mieszanie stylów to dzisiaj ceniony zabieg . Oczywiście nie każdemu może przypaść do gustu, ale powszechna przychylność wobec takich rozwiązań podpowiada, że to dobra tendencja. Podobnie jak noszenie marynarki z jeansowymi rurkami i trampkami także zakładanie sukienek z kapturem, luźnymi kieszeniami do szpilek. To sprawia, że na sportowo możemy się dzisiaj ubierać nie tylko wtedy, gdy chcemy pobiegać, ale także na zakupy czy nawet do pracy, w której nie obowiązuje sztywny dress code. A na zakupy szczególnie powinno się chodzić, aby w ofertach sklepów z damską odzieżą wyszukać coś nietypowego. Projektanci często eksperymentują, sprawdzając czy ich pomysły się przyjmą, nie należy się tego bać, obecnie dowolność w modzie i mieszanina stylistyczna jest o wiele przychylniej traktowana niż kilkanaście lat temu.

(Visited 699 times, 1 visits today)