Jak dobrać bieliznę do stroju?

dopasowany komplet bieliznyBielizna osobista stanowi tę część garderoby, która zazwyczaj pozostaje niewidoczna, ukryta pod ubraniem wierzchnim. Z tego względu powinna być odpowiednio dobrana, we właściwy sposób dopasowana do stroju – zarówno pod względem stylistycznym, jak i kolorystycznym.
O ile w „luźnym”, sportowym ubraniu raczej nie razi np. wystające ramiączko stanika (nawet w innym, niż bluzka, kolorze), o tyle w sytuacji bardziej oficjalnej, wymagającej eleganckiego, schludnego wyglądu, jest to absolutnie niedopuszczalne. Dlatego, kupując bieliznę, warto mieć na uwadze, kiedy i w jakich okolicznościach oraz do jakich ubrań z naszej szafy będziemy mogli ją włożyć.
Poza tym, przy wyborze bielizny, najistotniejszą sprawą (oprócz indywidualnych gustów i upodobań) pozostaje oczywiście rozmiar, a konkretnie – właściwe dopasowanie bielizny do kształtów, budowy i wymiarów ciała. Kwestia ta dotyczy przede wszystkim kobiet, którym niejednokrotnie trudność sprawia wybranie odpowiedniego biustonosza, ale dotyczy także i innych rodzajów bielizny kobiecej (choć może w nieco mniejszym stopniu); nie jest obca również panom, kupującym bieliznę męską.
Pośpiech i pochopne decyzje nie są tu – podobnie jak przy dokonywaniu innych zakupów – wskazane. Warto najpierw dokładnie określić swoje wymiary i porównać je z obowiązującymi skalami rozmiarów, a następnie po prostu przymierzyć kilka egzemplarzy danych modeli bielizny i wybrać ten, który najbardziej nam odpowiada. Ułatwieniem może być tutaj sprzedaż jednostkowa, wprowadzana w większości sklepów z bielizną, polegająca na tym , że przy kupowaniu kompletu (np. biustonosza i fig/stringów/szortów, zmysłowej haleczki i majteczek), można osobno dopasować rozmiary poszczególnych jego części.
Bielizna, chociaż ukryta przed oczami innych, jest istotną częścią stroju; ponieważ znajduje się najbliżej ciała, decyduje o tym, jak czujemy się w tym, co nosimy, wpływa na swobodę ruchów i ogólne poczucie fizycznego, ale i psychicznego komfortu (albo dyskomfortu, jeżeli jest niefortunnie wybrana).
Dotyczy to nie tylko bielizny noszonej w ciągu dnia, ale także bielizny przeznaczonej do spania. W tym wypadku niezwykle istotny jest fason oraz sposób wykonania piżamy czy koszulki nocnej (nie powinna np. zanadto opinać ciała, zawierać wyrazistych, twardych szwów), a także to, z jakich materiałów została wykonana (najodpowiedniejsze są naturalne, miękkie i łatwo przepuszczające powietrze tkaniny, takie jak np. bawełna).

(Visited 50 times, 2 visits today)