Interaktywne kartki świąteczne

darmowe kartki onlineZ sentymentem przypominasz sobie swoje dzieciństwo i uśmiechasz się pod nosem na samą myśl o tych wszystkich małych szczęściach, które dawały ci radość i zadowolenie. Bez wątpienia należały do tego wszystkiego twoje pokaźne kolekcje. Czego to człowiek nie zbierał i nie posiadał: kolorowe puszki, historyjki z „donaldówek”, dwa klasery ze znaczkami, kolorowe karteczki, a także wielkie pudełko widokówek.

Tak, ta ostatnia kolekcja była chyba największa i najcenniejsza dla ciebie. Nie raz przeglądałeś zbiór swoich kartek, widokówek i pocztówek i z zapartym tchem oglądałeś przedstawione na nich widoczki marząc o tym, aby któregoś dnia znaleźć się na jednym z tych górskich szlaków, bądź przesłać pozdrowienia znad morza.

O zabytkowych starówkach i urokliwych ryneczkach nie wspominając. Chciałeś z bliska zobaczyć gdańskiego Neptuna, warszawską Syrenkę i krakowskie Sukiennice. Pojechać do Poznania, Wrocławia i Lublina. Wtedy, dzięki tym nadrukowanym i kolorowym kawałkom papieru przenosiłeś się z miejsca na miejsce i podziwiałeś.

Prawdziwymi rodzynkami w twojej kolekcji były zagraniczne pocztówki. Taki inny świat myślałeś patrząc na kolory i krajobrazy Ameryki. Ciocia pisze, że tu wszystko jest jak z bajki. Ciekawe czy to prawda. Zamykasz oczy i widzisz piękne pocztówki okazjonalne: świąteczne, imieninowe, urodzinowe a na nich dużo kolorowych kwiatów. Ciocia przysyłała najładniejsze kartki. Kwiaty były dorodne i kolorowe i wyglądały jak żywe. A papier błyszczący, taki kredowy, czasami wytłaczany, bądź posypany mieniącym się brokatem. Były jeszcze te specjalne kartki grające, z małymi pozytywkami w środku. Misternie powycinane i bogato zdobione, takie małe dzieła sztuki. Wtedy, u nas, jeszcze takich nie było. Tak, te kartki amerykańskie były twoimi prawdziwymi perełkami i powodem do dumy, bo w końcu przecież nie każdy miał ciocię w Ameryce.

Dzisiaj twoja własna pociecha pokazuje ci flash- kartki zwane także e-kartkami i wysyła życzenia i pozdrowienia za pośrednictwem Internetu. Mówi, że taka internetowa pocztówka dojdzie szybciej i wszędzie a ty masz szeroki wybór. Wystarczy usiąść wygodnie, kliknąć w odpowiedniego linka i już za chwilę można przebierać w propozycjach Wirtualne portale oferują kartki niemalże na każdą okazję: urodziny, święta, imieniny, są nawet walentynki i dzień dziadka.

Jest kolorowo, wesoło i innowacyjnie. Śmieszne animacje zmieniają się jak w mini filmie, wyskakują życzenia a w tle leci muzyka. Można wybrać coś śmiesznego z zabawnymi tekstami i życzeniami, albo coś poważniejszego. Wystarczy znać preferencje odbiorcy i na pewno dobierze się coś odpowiedniego. Wszystko za darmo i na wyciągnięcie ręki. Nie kupujesz znaczka i koperty, tej kartki nie dostarczy listonosz. Ona właściwie już jest w skrzynce mailowej obdarowanego. Co za czasy. Nigdy nie sądziłeś, że tak będzie wyglądał współczesny odpowiednik starej, poczciwej pocztówki, że życzenia będzie można odebrać nawet za pośrednictwem telefonu komórkowego, a żeby wysłać ładną kartkę noworoczną nie potrzebna jest już ciocia z Ameryki. Co za czasy.

(Visited 1 098 times, 34 visits today)