Stylowe ubrania dla ciężarnych

odzież dla kobiet w ciążyCiąża to najpiękniejszy okres, jakiego w swoim życiu może doświadczyć kobieta. Niestety dawniej podczas ciąży panie miały wielki problem – otóż bardzo trudno było znaleźć ubranie ciążowe, które byłoby jednocześnie wygodne i ładne. Dziś ten problem został całkowicie wyeliminowany, o czym świadczyć może fakt, że w każdym większym sklepie odzieżowym można znaleźć dział poświęcony ubraniom dla kobiet w ciąży. Powstają również osobne sklepy, oferujące swoim klientkom najnowsze kolekcje odzieży ciążowej. Nawet sklepy z bielizną w swoich ofertach uwzględniają kobiety w ciąży.

Ciekawym elementem ciążowej garderoby są spodnie rybaczki. Pamiętając, że brzuch jest najważniejszą częścią kobiecego ciała (w tym okresie) i nie powinien być on w żaden sposób opięty, rybaczki ciążowe proponują praktyczne rozwiązanie. Klasyczne rybaczki ciążowe są uszyte np. z jeansu albo innego popularnego materiału, są bardzo niskie w pasie i coraz częściej można je zapinać na zamek lub na guziki (tego typu zapinanie powinno kończyć się pod brzuchem). Do górnego paska takich rybaczek doszyty jest fragment delikatnego, a jednocześnie elastycznego materiału, który ma za zadanie prawidłowe okrycie brzucha, a jednocześnie utrzymanie spodni we właściwiej pozycji (tak, żeby nie spadały, przy każdej nadarzającej się ku temu okazji).

Oprócz powyżej opisanego modelu rybaczek ciążowych, bardzo często kobiety będące w stanie błogosławionym wybierają rybaczki dresowe. Są to bowiem spodnie niezwykle wygodne i można liczyć na to, że nie będą ściskały swojego potencjalnego użytkownika. Rybaczki dresowe mają zwykle wszytą w pasek grubą gumkę lub są zawiązywane na sznurki, dzięki czemu elastycznie dopasowują się do danej sylwetki (nawet, jeśli będzie się ona zmieniała w dość szybkim tempie). Tego typu spodnie nie ograniczają ruchów i są przyjemne dla skóry, tak więc wszelkie otarcia i niewygody po prostu nie wchodzą w grę.

Niektóre panie zamiast rybaczek oraz wszelkiego innego typu spodni wybierają sukienki. Jest to bardzo wygodne, szczególnie podczas ciąży, kiedy co chwilę trzeba korzystać z toalety i ma się problemy ze schylaniem, czy ubieraniem.

W dzisiejszym świecie kobiety w ciąży mogą wybierać i przebierać wśród tysiąca ubrań, jakie zostały stworzone specjalnie z myślą o nich. Jedne wybiorą klasyczne rybaczki ciążowe, inne rybaczki dresowe, a jeszcze inne sukienki. Wszystko zależy od ich indywidualnych potrzeb i gustów. Trzeba jednak zaznaczyć, że z pewnością każda z pań znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

(Visited 808 times, 18 visits today)